Pazar , 17 Aralık 2017

ev » Dünya » Aliyev’den Erdoğana Taziye Mesajı

Aliyev’den Erdoğana Taziye Mesajı

Şubat 18, 2016 7:47 am by: Kategori: Dünya, Güncel Yorum bırakın A+ / A-

Her fırsatta Türkiye’nin ve Türk Halkının yanında olduğunu demeçleri ile dile getiren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dün akşam saatlerinde Anakara’da askeri servis aracına yönelik yapılan terör eylemi ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taziye mesajını iletti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de saldırıda hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taziye mesajı gönderdi.

Aliyev, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde yayımlanan mesajında, Ankara’daki patlama sonucunda çok sayıda insanın hayatını kaybetmiş olmasından derin üzüntü duyduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Aziz gardaşım” diye hitap eden Aliyev, mesajında şu ifadelere yer verdi: “İnsanlık için korkunç bir bela haline gelen terörizmi şiddetle kınıyor, teröre karşı mücadeleyi her türlü destekliyoruz. Bu acımasız olay, terörizme karşı evrensel mücadelenin zorunluluğunu bir kez daha teyit etmektedir. Yaşanan facia nedeniyle kederinizi paylaşıyor, size, hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına, kardeş Türk halkına kendim ve Azerbaycan halkı adına taziye dileklerimi iletiyor, yaralılara şifa diliyorum.”

Aliyev’den Erdoğana Taziye Mesajı Reviewed by on . Her fırsatta Türkiye'nin ve Türk Halkının yanında olduğunu demeçleri ile dile getiren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dün akşam saatlerinde Anakara'da as Her fırsatta Türkiye'nin ve Türk Halkının yanında olduğunu demeçleri ile dile getiren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dün akşam saatlerinde Anakara'da as Rating: 0

hakkında starhaber

Leave a Comment

ads-619
scroll to top