Pazar , 17 Aralık 2017

ev » Kültür Sanat » Charron marka otomobil Rahmi M. Koç Müzesi koleksiyonunda

Charron marka otomobil Rahmi M. Koç Müzesi koleksiyonunda

Şubat 19, 2015 7:11 pm by: Kategori: Kültür Sanat Yorum bırakın A+ / A-

1922 yılında Fransa’da üretilen ve artık üretimi olmayan Charron marka otomobil Rahmi M. Koç Müzesi koleksiyonunda yerini aldı.

charron

 

Rahmi M. Koç Müzesi, koleksiyonuna 1922 yılında Fransa’da üretilen Charron marka otomobili de dahil etti.

Rahmi M. Koç Müzesi’nde yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müze olan Rahmi M. Koç Müzesi, ulaşım ve endüstri tarihine ışık tutmaya devam ediyor. Rahmi M. Koç Müzesi, sergi koleksiyonuna 2015 yılı itibariyle Charron marka otomobili de ekledi.

Bugün artık üretilmeyen Charron marka otomobil 1922 yılında Fransa’da üretildi. Orijinal motoruyla beraber sergilenen otomobil, neredeyse hiç kullanılmamış bir durumda İngiltere Kensington’daki eski bir garajda bulundu, ancak içinde kime ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmadı.

Rahmi M. Koç Müzesi’nde 14 bin obje sergilenirken, koleksiyona eklenen her yeni objeyle teknolojik başarılarla ilgili bilgi veriliyor.

(AA)

Charron marka otomobil Rahmi M. Koç Müzesi koleksiyonunda Reviewed by on . 1922 yılında Fransa'da üretilen ve artık üretimi olmayan Charron marka otomobil Rahmi M. Koç Müzesi koleksiyonunda yerini aldı.   Rahmi M. Koç Müzesi, kole 1922 yılında Fransa'da üretilen ve artık üretimi olmayan Charron marka otomobil Rahmi M. Koç Müzesi koleksiyonunda yerini aldı.   Rahmi M. Koç Müzesi, kole Rating: 0

hakkında starhaber

Leave a Comment

ads-619
scroll to top