Pazar , 17 Aralık 2017

ev » Dünya » Davutoğlu: Türkmenlere ateş yağdıran kim olursa olsun mesajımız açıktır

Davutoğlu: Türkmenlere ateş yağdıran kim olursa olsun mesajımız açıktır

Kasım 24, 2015 8:04 pm by: Kategori: Dünya, Güncel Yorum bırakın A+ / A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde Öğretmenler Günü vesilesiyle 81 ilden gelen öğretmenler ile bir araya geldiği yemekte konuştu

ahmet-davutoglu

Davutoğlu, düşürülen uçağa ilişkin, “Sınırlarımızın güvenliği, ülkemizin bu ateş çemberi içinde bekası, vatandaşlarımızın hayatı ve izzeti söz konusu olduğunda her türlü fedakarlığı yapacağımızı ve her türlü tedbiri alacağımızı da cümle alemin bilmesini isteriz. Bugün Türk hava sahasını ihlal eden uçaklara dönük olarak silahlı kuvvetlerimizin anında gösterdiği tepkiyi de bu çerçevede ele almak lazım. Biz hiçbir şekilde herhangi bir ülkenin toprağında gözü olan bir yaklaşımı benimsemiyoruz.

Kara sınırlarımızı kim ihlal ederse ona karşı her türlü tedbiri almak hem uluslararası hakkımızdır hem de ulusal görevimizdir. Buradan da bütün dünyaya uluslararası kamuoyuna şu çağrıda bulunuyorum. Gelin Suriye’deki ateşi söndürelim. Bunun yerine Bayırbucak Türkmenlerine, Araplara, Kürtlere, Türkmenlere ateş yağdıran kim olursa olsun, ister Suriye rejimi, ister terör örgütleri, isterse dışardan müdahale eden unsurlara mesajımız açıktır” dedi. Terörle mücadelede gençlerin eğitiminin önemli olduğunu bu kapsamda öğretmenlere büyük görev düştüğünü belirten Davutoğlu, “Sizden ricam nerede olursa olsun öğretmenlik görevini yaparken sadece ve sadece sevgi tohumları ekin. Başkaları nefret, tohum ekmeye çalışsa da sizler sevgi tohumları ekin. Başkaları gençlerimiz dağlara mayın veya hendek kazmaya çağırırken siz irfan mekteplerine yönlendirmeye çalışın” dedi.

“TÜRKMENLERE ATEŞ YAĞDIRAN KİM OLURSA OLSUN MESAJIMIZ AÇIKTIR”

Davutoğlu, düşürülen uçağa ilişkin, “Sınırlarımızın güvenliği, ülkemizin bu ateş çemberi içinde bekası, vatandaşlarımızın hayatı ve izzeti söz konusu olduğunda her türlü fedakarlığı yapacağımızı ve her türlü tedbiri alacağımızı da cümle alemin bilmesini isteriz. Bugün Türk hava sahasını ihlal eden uçaklara dönük olarak silahlı kuvvetlerimizin anında gösterdiği tepkiyi de bu çerçevede ele almak lazım.

Biz hiçbir şekilde herhangi bir  ülkenin toprağında gözü olan bir yaklaşımı benimsemiyoruz. Ama herkesin de bilmesi lazım ki defaatle uyarılara rağmen, geçen pazar günü Çankaya’da yaptığımız güvenlik zirvesinde bir kez daha teyit etmemize rağmen hava ve kara sınırlarımızı kim ihlal ederse ona karşı her türlü tedbiri almak hem uluslararası hakkımızdır hem de ulusal görevimizdir. Buradan da bütün dünyaya uluslararası kamuoyuna şu çağrıda bulunuyorum. Gelin Suriye’deki ateşi söndürelim. Bunun yerine Bayırbucak Türkmenlerine, Araplara, Kürtlere, Türkmenlere ateş yağdıran kim olursa olsun, ister Suriye rejimi, ister terör örgütleri, isterse dışardan müdahale eden unsurlara mesajımız açıktır. Suriye halkı barış ve onur içinde yaşama hakkına sahiptir. Kim olursa olsun Suriye halkı bizim dostumuzdur. Ülkemizin demokrasisini, huzurunu teminat altına almak için ne gerekiyorsa yapacağımızdan bütün dünyanın haberdar ve emin olması lazım” diye konuştu.

Davutoğlu: Türkmenlere ateş yağdıran kim olursa olsun mesajımız açıktır Reviewed by on . Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde Öğretmenler Günü vesilesiyle 81 ilden gelen öğretmenler ile bir araya geldiği yemekte konuştu Davutoğlu, düşürülen u Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde Öğretmenler Günü vesilesiyle 81 ilden gelen öğretmenler ile bir araya geldiği yemekte konuştu Davutoğlu, düşürülen u Rating: 0

hakkında starhaber

Leave a Comment

ads-619
scroll to top