Pazar , 17 Aralık 2017

ev » Advertorial » İnternet Cafecilerin Bilgi Paylaşım Forumu

İnternet Cafecilerin Bilgi Paylaşım Forumu

Mayıs 4, 2016 6:03 pm by: Kategori: Advertorial, Teknoloji Yorum bırakın A+ / A-

İnternet Cafecilerin Bilgi Paylaşım Forumu

internet-cafe-forum

Günümüzün enformasyon teknolojileri, esasında her şeyini bilgisayar ağı teknolojilerinin gelişimine borçludur. Bu ağlar genişletilmiş anlamda bilgisayarları birbirine bağlayan yapılardır. Eğer tüm bilgisayar ağları karmaşıklığı artan bir sırayla düzenlenirse, iki tür ağ aşırı uçlara kadar uzanacaktır. Bunlardan biri ‘internet’ ve diğeri de, şirketler için oldukça fonksiyonel olabilen, ‘intranet’tir.

İntranet ve internetin temelini bilgisayar ağları oluşturmaktadır. Bu ağlar, bir grup bilgisayar arasındaki bilgi ve kaynakların paylaşılmasına olanak tanırlar. İnternetin ilk çıktığı günlerden bu yana ilk olarak internet cafeler açılmış ve daha sonra internet tüm evlere girmiştir. Ama teknolojiye ve gelişmelere ayak uyduran internet cafeler hiçbir zaman popülerliğini yitirmemiştir.

İlk işletimsel bilgisayar ağı A.B.D. Savunma Departmanı için oluşturulan ve kısaca “ARPANET” olarak bilinen yapıdır. O tarihten beri ağ teknolojisi ve mimarisi, internetin de sunduğu muazzam imkânlarla birlikte, çok daha karmaşık bir biçimde evrimleşmiştir. Gelişmiş ağ hesaplama donanımlarının sinerjisi ve internet protokolü tabanlı karmaşık ağ kurma yazılımları bunu mümkün kılmıştır. İntranet ve internet ise, ağ oluşturma karmaşıklık ölçeğinde birçok noktada birbirinden ayrılan ağlardır.

İnternetin hızla gelişimine bağlı olarak, internet cafeler ve bu cafelerde kullanılan ağ sistemleri de büyük gelişim göstermiştir. Bu gelişmeler ile internet cafeler cafe yönetim programları ve disksiz sistem yazılımları ile hem güvenlik hem de maliyet yönünden fayda görmektedir.

İnternet teknolojisi sürekli geliştiği için sürekli yeni bilgileri bulmak veya bilgi paylaşımında bulunmak da önemlidir. İşte bu aşamada bize internet cafe forum siteleri yol göstermektedir.

Cafeciler Forum Kimdir?

Cafeciler Forum, internet cafecierin bilgi paylaşımı yaptığı en popüler ve en çok ziyaret edilen bir forum sitesidir. Cafeciler Forum, CCBoot  Türkiye bayiisi olarak ülke genelinde birçok internet cafeye CCBoot kurulumu yapan Cafeciler Forum, CCBoot Disksiz Sistemler kurulumu ve teknik servis hizmeti sunmaktadır.

İnternet Cafecilerin en çok kullanığı ve internet cafelerin en çok ihtiyaç duyduğu CCBoot Disksiz sistemler ile ilgili en kapsamlı bilgi paylaşımlarına bu forumdan ulaşabilirsiniz.

CCBoot Nedir?

CCBoot, disksiz önyükleme yapan, internet cafeler, okullar veya şirketler için geliştirilmiş, kolay güncelleme ve kurtarma sunan bir sistemdir. 30 binin üzerinde memnun kullanıcısı bulunmaktadır.

CCBoot ile müşteriler yeniden başlatma sonrası temiz bir sisem kavuşacağı gibi kendi sistem datalarını muhafaza edebilirler.

SSD önbellekleme desteğinin yanı sıra çoklu sunucuları ve çoklu diskeri de desteklemektedir CCBoot.  Ayrıca 64T a kadar olan sunucu oyun disklerini de desteklemektedir.

Disk gerektirmeden açılım yazılımı olan CCBoot, WinXP, Windows 7 ve vista ile uyumldur. CCBoot yazılımı ile standart bir İP üzerinde bulunan iSCSI hedef makinesinden windowsu uzaktan açabilirsiniz.

İnternet Cafecilerin Bilgi Paylaşım Forumu Reviewed by on . İnternet Cafecilerin Bilgi Paylaşım Forumu Günümüzün enformasyon teknolojileri, esasında her şeyini bilgisayar ağı teknolojilerinin gelişimine borçludur. Bu ağl İnternet Cafecilerin Bilgi Paylaşım Forumu Günümüzün enformasyon teknolojileri, esasında her şeyini bilgisayar ağı teknolojilerinin gelişimine borçludur. Bu ağl Rating: 0

hakkında starhaber

Leave a Comment

ads-619
scroll to top