Pazar , 17 Aralık 2017

ev » Dünya » Putin’den İsrail’i çıldırtacak ‘Filistin mesajı’!

Putin’den İsrail’i çıldırtacak ‘Filistin mesajı’!

Mart 29, 2015 7:08 pm by: Kategori: Dünya Yorum bırakın A+ / A-

putin

Putin, 26. Arap Birliği Zirvesi’ne gönderdiği ‘Filistin mesajı’ ile adeta İsrail’i çıldırtacak. İşte o mesaj…

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Doğu Kudüs başkentli bağımsız bir Filistin devleti kurulmasına katkı sağlamaya devam edeceğini söyledi.

Putin, Mısır’ın Şarm eş-Şeyh kentinde başlayan 26. Arap Birliği Zirvesi’ne katılan ülke liderlerine hitaben mesaj gönderdi.

Putin’in mesajında, “Filistinliler, başkenti Doğu Kudüs olan, yaşanabilir ve bağımsız bir devlet kurma hakkına sahip. Rusya, ikili görüşmeler ve çoklu müzakere kanallarını kullanarak bu amaca ulaşılmasına katkı sağlamaya devam edecek” ifadeleri yer aldı.

Putin mesajında ayrıca, Arap dünyasındaki problemlerin barışçıl yollarla ve dış müdahale olmaksızın çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

26. Arap Birliği Zirvesi, Mısır’ın Şarm eş-Şeyh kentinde başladı. Mısır’ın ev sahipliği yaptığı zirveye 14 ülke lider, 7 ülke ise temsilci düzeyinde katıldı.

Putin’den İsrail’i çıldırtacak ‘Filistin mesajı’! Reviewed by on . Putin, 26. Arap Birliği Zirvesi'ne gönderdiği 'Filistin mesajı' ile adeta İsrail'i çıldırtacak. İşte o mesaj...   Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Doğu Putin, 26. Arap Birliği Zirvesi'ne gönderdiği 'Filistin mesajı' ile adeta İsrail'i çıldırtacak. İşte o mesaj...   Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Doğu Rating: 0

hakkında starhaber

Leave a Comment

ads-619
scroll to top